18
kwiecień 2024, czwartek
IMIENINY: Bogusława, Apoloniusza

TERAZ
pochmurnie
DZIŚ
pochmurnie
JUTRO
słabe opady deszczu

GAZETA

Już jest! Nowe wydanie biuletynu samorządowego.

Gazeta kobierzyce - wydanie Marzec 2014
Pobierz
Zobacz archiwalne

Gmina

Przebudowa Boiska Sportowego w Domasławiu


Logotypy

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Przebudowa boiska sportowego w Domasławiu

Projekt pn. "Przebudowa boiska sportowego w Domasławiu" został wybrany do dofinansowania w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”. W kwietniu 2021 r. podpisano z Województwem Dolnośląskim umowę o dofinansowanie przedsięwzięcia, którego celem był rozwój infrastruktury rekreacji oraz zwiększenie jej dostępności na obszarze Lider A4. Wydatki ogółem wyniosły 235 813,14 zł a dofinansowanie 108 118,00 zł.

Przedmiotem projektu była przebudowa oświetlenia boiska sportowego w miejscowości Domasław. Zakres prac objął między innymi roboty pomiarowe, geodezyjne, roboty ziemne, ułożenie kabli wraz z ich podłączeniem, montaż przewodów kablowych z ich podłączeniem, montaż masztów oświetleniowych wraz z fundamentami, a także montaż konstrukcji wsporczych na masztach wraz z naświetlaczami oraz układami zapłonowymi. Obiekt, którym zarządza Kobierzycki Ośrodek Sportu i Rekreacji, jest bardzo popularny wśród drużyn piłkarskich. Na boisku trenuje i rozgrywa swoje mecze ligowe m.in. Klub Sportowy Wicher Domasław, którego drużyna seniorów występuje w rozgrywkach wrocławskiej klasy B prowadzonych przez Dolnośląski Związek Piłki Nożnej. Ponadto z boiska korzysta Klub Polonia Bielany Wrocławskie oraz Akademia Duda szkoląca młodych zawodników. Boisko jest także ogólnodostępne dla mieszkańców miejscowości i często użytkowane, dlatego jego przebudowa i oświetlenie umożliwią zawodnikom korzystanie z obiektu również w porach wieczornych. Mamy nadzieję, że realizacja inwestycji wpłynie pozytywnie na rozwój okolicy oraz podniesie atrakcyjność Domasławia w obszarze oferty rekreacyjnej.

Projekt "Przebudowa boiska sportowego w Domasławiu" został zrealizowany w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność Lokalnej Grupy Działania na rzecz zrównoważonego rozwoju gmin Kąty Wrocławskie, Kobierzyce, Siechnice, Żórawina, Domaniów - Lider A4 na lata 2015 –2022.
PARTNERZY

Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Powiat Wrocławski
Powiat Wrocławski
Urząd Miasta Wrocław
Urząd Miasta Wrocław
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
KOK
KOK
Lokalna Grupa Działania
Lokalna Grupa Działania
WKU
WKU
KOSiR
KOSiR