18
czerwiec 2024, wtorek
IMIENINY: Marka, Elżbiety

TERAZ
zachmurzenie małe
28°
DZIŚ
zachmurzenie małe
28°
JUTRO
słabe opady deszczu
22°

GAZETA

Już jest! Nowe wydanie biuletynu samorządowego.

Gazeta kobierzyce - wydanie Maj 2014
Pobierz
Zobacz archiwalne

Gmina

Gmina

 • Węzeł Bielański, fot. Romuald M. Sołdek

 • Domasław-Magnice, Strefa Rozwoju Przedsięborczości, fot.

 • Biskupice Podgórne, Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Podstrefa Wrocław-Kobierzyce, fot.

 • Ośrodek Zdrowia w Kobierzycach, fot.

 • 4 kolory Kobierzyc, fot.

 • Wierzbice, Regionalna Strefa Rozwoju Przedsiębiorczości, fot.

 • Centra handlowe Bielany, fot.

 • Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Kobierzycach, fot. M.Mazurkiewicz

 • ul. Robotnicza w Kobierzycach, fot.

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tyńcu Małym, fot. A.Waśków

 • Gminny Zespół Szkół w Bielanach Wrocławskich, fot. M. Mazurkiewicz

 • Wierzbice, świetlica, fot.


Gmina Kobierzyce – miejsce, które łączy

Kobierzyce to świetnie rozwijająca się gmina, w której panuje atmosfera przyjazna zarówno dla licznych inwestorów oraz mieszkańców. W 33 miejscowościach mieszka ponad 21 tys. osób.

Atuty Gminy Kobierzyce to położenie w aglomeracji wrocławskiej, wzdłuż drogi krajowej nr 35 i nr 8 oraz w pobliżu skrzyżowania autostrady A-4, Autostradowej Obwodnicy Wrocławia oraz bliskość do granicy czeskiej i niemieckiej.

Przyjęta i konsekwentnie realizowana strategia gminy doprowadziła do zmiany jej wizerunku (regionu). Gmina Kobierzyce z typowo rolniczej zmieniła się w gminę przemysłowo – rolniczą.

Polityka władz samorządowych, zaowocowała ogromną popularnością gminy wśród inwestorów zarówno polskich, jak i zagranicznych. Jednym z największych przedsięwzięć inwestycyjnych w powojennej Polsce, o dużym znaczeniu dla całego regionu, było utworzenie w Biskupicach Podgórnych Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, pozyskanie ważnego inwestora z branży produkcyjnej i elektronicznej i powstanie tam w 2007 r. Parku Technologicznego. Specjalna Strefa Ekonomiczna w Biskupicach Podgórnych obejmuje obecnie obszar 280 ha, pracę znalazło tu kilkadziesiąt tysięcy osób z całego Dolnego Śląska. Strategicznymi inwestorami na terenie strefy są: LG Energy Solution – największa na świecie fabryka baterii do samochodów elektrycznych, LG Electronics, LG Innotek oraz ich poddostawcy. Atrakcyjne dla przedsiębiorców tereny inwestycyjne znajdują się również Regionalnej Strefie Rozwoju Przedsiębiorczości: Domasław-Magnice, Węzeł Bielański oraz Węzeł Wierzbicki. W Bielanach Wrocławskich zainwestowały m.in. takie firmy jak: Cargill, Mondelez Polska Production, Makro Cash&Carry, IKEA, Castorama, OBI, Auchan, ATM, Prologis, Panattoni, Goodman, Amazon. W Domasławiu swoją siedzibę mają m.in. firmy Gardinia, EFL oraz Netto, a w Wierzbicach m.in.: Leoni Kabel, Avo – Werke.

Optymalne wykorzystanie przez gminę atutów jej położenia oraz systemowych rozwiązań wspierających rozwój biznesu dały imponujący w skali kraju efekt: szacowana wartość kapitału zainwestowanego w Gminie Kobierzyce to ponad 8 miliardów euro, co przełożyło się na zatrudnienie dla 40 tysięcy osób.

Gmina Kobierzyce w ciągu ostatnich kilkunastu lat stała się synonimem wielkich inwestycji, ciekawych projektów i intensywnych zmian. Rozwój gospodarczy gminy, znaczne zwiększenie się gminnego budżetu oraz szersze możliwości pozyskiwania środków zewnętrznych zaowocowały wieloma nowymi inwestycjami. Powstały nowoczesne obiekty użyteczności publicznej, placówki oświatowe i ochrony zdrowia, obiekty sportowe i kulturalne. Ulice, drogi, i miejsca publiczne na terenie gminy zyskały nowy, zadbany wygląd. Zmodernizowano oświetlenie gminy, stworzono gminną komunikację.

Środki z wpływów do budżetu pozwalają na realizację tych licznych inwestycji infrastrukturalnych, dzięki którym Kobierzyce to miejsce przyjazne i bezpieczne, przestrzeń, w której się dobrze mieszka, uczy i pracuje. Największym obecnie realizowanym projektem przez gminę jest rewaloryzacja miejscowości Kobierzyce.

Gmina Kobierzyce wyróżnia się na tle innych gmin wiejskich w Polsce, ponieważ umiejętnie wykorzystuje swoje atrybuty na rzecz poprawy jakości życia mieszkańców. Priorytetem są przedsięwzięcia ważne dla rozwoju Gminy zarówno dziś jak i w dalszej perspektywie. Rozwój gospodarczy sprzęga się tu z wyjątkowo twórczym i otwartym potencjałem ludzi. Dlatego Gmina Kobierzyce jest miejscem, które wciąż rozkwita. .
PARTNERZY

Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Powiat Wrocławski
Powiat Wrocławski
Urząd Miasta Wrocław
Urząd Miasta Wrocław
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
KOK
KOK
Lokalna Grupa Działania
Lokalna Grupa Działania
WKU
WKU
KOSiR
KOSiR