24
styczeń 2022, poniedziałek
IMIENINY: Felicji, Rafała, Tymoteusza

TERAZ
zachmurzenie umiarkowane
DZIŚ
zachmurzenie umiarkowane
JUTRO
zachmurzenie duże

GAZETA

Już jest! Nowe wydanie biuletynu samorządowego.

Gazeta kobierzyce - wydanie Grudzień 2014
Pobierz
Zobacz archiwalne

Gmina

Gmina

 • Węzeł Bielański, fot. Romuald M. Sołdek

 • Domasław-Magnice, Strefa Rozwoju Przedsięborczości, fot.

 • Biskupice Podgórne, Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Podstrefa Wrocław-Kobierzyce, fot.

 • Ośrodek Zdrowia w Kobierzycach, fot.

 • 4 kolory Kobierzyc, fot.

 • Wierzbice, Regionalna Strefa Rozwoju Przedsiębiorczości, fot.

 • Centra handlowe Bielany, fot.

 • Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Kobierzycach, fot. M.Mazurkiewicz

 • ul. Robotnicza w Kobierzycach, fot.

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tyńcu Małym, fot. A.Waśków

 • Gminny Zespół Szkół w Bielanach Wrocławskich, fot. M. Mazurkiewicz

 • Wierzbice, świetlica, fot.


Gmina Kobierzyce – miejsce, które łączy

 

Kobierzyce to świetnie rozwijająca się gmina, w której panuje atmosfera przyjazna zarówno dla licznych inwestorów oraz  mieszkańców. W 33 miejscowościach mieszka ponad 17 tys. osób.

 Atuty Gminy Kobierzyce to położenie w aglomeracji wrocławskiej, wzdłuż drogi krajowej nr 35 i nr 8 oraz w pobliżu skrzyżowania autostrady A-4 oraz bliskość do granicy czeskiej i niemieckiej.

 Przyjęta i konsekwentnie realizowana strategia gminy doprowadziła do zmiany jej wizerunku (regionu). Gmina Kobierzyce z typowo rolniczej zmieniła się w gminę przemysłowo – rolniczą.

Polityka władz samorządowych, zaowocowała ogromną popularnością gminy wśród inwestorów zarówno polskich, jak i zagranicznych. Jednym z największych przedsięwzięć inwestycyjnych w powojennej Polsce, o dużym znaczeniu dla całego regionu, było utworzenie w Biskupicach Podgórnych Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, pozyskanie ważnego inwestora z branży produkcyjnej i elektronicznej i powstanie tam w 2007 r. Parku Technologicznego. Specjalna Strefa Ekonomiczna w Biskupicach Podgórnych obejmuje obecnie obszar 280 ha, pracę znalazło tu ponad 10 tys. osób z całego Dolnego Śląska. Strategicznymi inwestorami na terenie Strefy są: LG Display, LG Electronics, Toshiba oraz ich poddostawcy. Atrakcyjne dla przedsiębiorców tereny inwestycyjne znajdują się również Regionalnej Strefie Rozwoju Przedsiębiorczości: Domasław-Magnice, Węzeł Bielański oraz Węzeł Wierzbicki. W Bielanach Wrocławskich zainwestowały m.in. takie firmy jak: Cargill, Mondelez Polska Production, Tesco, Makro Cash&Carry, IKEA, Castorama, OBI, Auchan, ATM, Prologis, Panattoni, Goodman, kończy się budowa Amazon. W Domasławiu swoją siedzibę mają m.in. firmy Gardinia, EFL oraz Netto, a w Wierzbicach: Leoni Kabel, Avo – Werke, ATS.

Optymalne wykorzystanie przez gminę atutów jej położenia oraz systemowych rozwiązań wspierających rozwój biznesu dały imponujący w skali kraju efekt: szacowana wartość kapitału zainwestowanego w Gminie Kobierzyce to ponad 4 miliardy euro, co przełożyło się na zatrudnienie dla ok. 30 000 osób.

Gmina Kobierzyce w ciągu ostatnich kilkunastu lat stała się synonimem wielkich inwestycji, ciekawych projektów i intensywnych zmian. Rozwój gospodarczy gminy, znaczne zwiększenie się gminnego budżetu oraz szersze możliwości pozyskiwania środków zewnętrznych zaowocowały wieloma nowymi inwestycjami. Powstały nowoczesne obiekty użyteczności publicznej, placówki oświatowe i ochrony zdrowia, obiekty sportowe i kulturalne. Ulice, drogi, i miejsca publiczne na terenie gminy zyskały nowy, zadbany wygląd. Zmodernizowano oświetlenie gminy, stworzono gminną komunikację.

 Środki z wpływów do budżetu pozwalają na realizację tych licznych inwestycji infrastrukturalnych, dzięki którym Kobierzyce to miejsce przyjazne i bezpieczne, przestrzeń, w której się dobrze mieszka, uczy i pracuje. Największym obecnie realizowanym projektem przez gminę jest rewaloryzacja miejscowości Kobierzyce.

Gmina Kobierzyce wyróżnia się na tle innych gmin wiejskich w Polsce, ponieważ umiejętnie wykorzystuje swoje atrybuty na rzecz poprawy jakości życia mieszkańców. Priorytetem są przedsięwzięcia ważne dla rozwoju Gminy zarówno dziś jak i w dalszej perspektywie.  Rozwój gospodarczy sprzęga się tu z  wyjątkowo twórczym i otwartym potencjałem ludzi. Dlatego Gmina Kobierzyce jest miejscem, które wciąż rozkwita.
PARTNERZY

Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Powiat Wrocławski
Powiat Wrocławski
Urząd Miasta Wrocław
Urząd Miasta Wrocław
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
KOK
KOK
Lokalna Grupa Działania
Lokalna Grupa Działania
WKU
WKU
KOSiR
KOSiR