22
październik 2021, piątek
IMIENINY: Halki, Filipa, Przybysławy

TERAZ
zachmurzenie małe
DZIŚ
zachmurzenie umiarkowane
11°
JUTRO
zachmurzenie duże

GAZETA

Już jest! Nowe wydanie biuletynu samorządowego.

Gazeta kobierzyce - wydanie Wrzesień 2014
Pobierz
Zobacz archiwalne

Informator

Policja

  • Posterunek Policji w Kobierzycach fot. M. Mazurkiewicz


Posterunek Policji w Kobierzycach

 

Bezpieczeństwo jest dla mieszkańców sprawą kluczową. Dlatego Gmina Kobierzyce stara się wspierać wszystkie działania, które mają na celu poprawę jego stanu i wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców.

 Priorytetowym zadaniem w ostatnim czasie był remont budynku Posterunku Policji w Kobierzycach. Po trzyletnich pracach, nowoczesny i funkcjonalny obiekt został oddany do użytku. Oficjalne otwarcie posterunku odbyło się 4 czerwca 2014 r. Remont budynku kosztował 2,5 mln zł i w całości został sfinansowany z budżetu gminy. Natomiast koszty sprzętu i wyposażenia pomieszczeń służbowych poniosła Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu.

 Posterunek spełnia obecnie wszelkie standardy europejskie. Jest w nim m.in. nowe stanowisko kierowania, estetyczny punkt przyjęć interesantów, sala odpraw, a każdy z policjantów ma swoje stanowisko pracy. Poprawi to znacznie standard pracy policjantów, co powinno przełożyć się również na jakość ich pracy.

Dzięki pracy funkcjonariuszy w systemie dwuzmianowym oraz ścisłej współpracy z Komisariatem Policji we Wrocławiu przy ul. Ślężnej 115-129, mieszkańcy gminy w każdej chwili mogą liczyć na szybką i sprawną interwencję.

 Na posterunek można zadzwonić albo przyjść osobiście - po poradę, w celu zgłoszenia przestępstwa lub podejrzeń, że ma miejsce łamanie prawa. W dni powszednie na miejscu służbę pełni kierownik posterunku, ale warto pamiętać, że w wielu sprawach może pomóc dzielnicowy.

Policja

 

Ważne telefony:

policja – 997

telefon alarmowy - 112
PARTNERZY

Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Powiat Wrocławski
Powiat Wrocławski
Urząd Miasta Wrocław
Urząd Miasta Wrocław
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
KOK
KOK
Lokalna Grupa Działania
Lokalna Grupa Działania
KOSiR
KOSiR