19
kwiecień 2024, piątek
IMIENINY: Leona, Włodzimierza, Adolfa

TERAZ
zachmurzenie umiarkowane
DZIŚ
zachmurzenie umiarkowane
JUTRO
słabe opady deszczu

GAZETA

Już jest! Nowe wydanie biuletynu samorządowego.

Gazeta kobierzyce - wydanie Marzec 2014
Pobierz
Zobacz archiwalne

Aktualności

Szczepienia Przeciw COVID-19 w Kobierzycach

Osoby, które ukończyły 60 lat mogą od 22 lipca 2022 roku przyjmować drugą dawkę przypominającą szczepionki przeciw COVID-19.


W punktach szczepień mogą rejestrować się pacjenci od 60 roku życia, którzy są po pełnym szczepieniu podstawowym i pierwszej dawce przypominającej. Na szczepienie można umawiać się po 120 dniach od pierwszej dawki przypominającej. Wcześniej możliwość zaszczepienia się drugą dawką przypominającą mieli seniorzy z grupy 80+.

E-skierowania na szczepienie są dostępne dla wszystkich uprawnionych na Internetowych Kontach Pacjenta oraz w aplikacji mojeIKP. Druga dawka przypominająca wykonywana jest z użyciem szczepionek firm Pfizer i Moderna. Ministerstwo Zdrowia zaleca podawanie pacjentom tych samych preparatów, które otrzymali przy pierwszym szczepieniu przypominającym.

Mieszkańcy gminy Kobierzyce, którzy ukończyli 60 lat mogą rejestrować się na szczepienia telefonicznie, pod numerem 71 311 12 36 w godzinach od 11:00 do 18:00. Szczepienia realizowane są w Przychodniach Twój Lekarz: w Kobierzycach przy ulicy Witosa 5 oraz w Ślęzie przy ulicy Przystankowej 2.

W gminie Kobierzyce podstawowy cykl szczepień przeciw COVID-19 przeszło ponad 70% mieszkańców. To najlepszy wynik wśród gmin wiejskich na Dolnym Śląsku dający Kobierzycom 28 miejsce w krajowym rankingu i drugą po Wrocławiu pozycję w województwie dolnośląskim
PARTNERZY

Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Powiat Wrocławski
Powiat Wrocławski
Urząd Miasta Wrocław
Urząd Miasta Wrocław
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
KOK
KOK
Lokalna Grupa Działania
Lokalna Grupa Działania
WKU
WKU
KOSiR
KOSiR