31
lipiec 2020, piątek
IMIENINY: Ignacego, Heleny

TERAZ
rozproszone chmury
25°
DZIŚ
rozproszone chmury
25°
JUTRO
bezchmurnie
25°

GAZETA

Już jest! Nowe wydanie biuletynu samorządowego.

Gazeta kobierzyce - wydanie Czerwiec 2014
Pobierz
Zobacz archiwalne

Aktualności

„Decydujesz, pomagamy” – nabór zgłoszeń trwa

Masz ciekawy pomysł, na to jak zmienić otaczającą Cię okolicę? Opisz go i wygraj grant w wysokości 5 000 zł na realizację swoich działań.

Od 7 marca ruszył nabór zgłoszeń do programu „Decydujesz, pomagamy”. Autorzy 160 najciekawszych projektów, które zdobędą uznanie i głosy klientów Tesco, otrzymają grant w wysokości 5 000 zł.

Program został objęty Honorowym Patronatem Wójta Gminy Kobierzyce.

Od poniedziałku, 7 marca ruszył nabór wniosków do I edycji programu „Decydujesz, pomagamy”. Mechanizm zgłaszania projektu jest niezwykle prosty – wystarczy wejść na stronę www.tesco.pl/pomagamy oraz uzupełnić formularz o krótki opis planowanego przedsięwzięcia. Wnioski można składać do 3 kwietnia 2016 roku. Nie ma ograniczeń dotyczących tematyki projektu. Mogą to być różnorodne inicjatywy np. edukacyjne, artystyczne, integracyjne, ekologiczne, sąsiedzkie czy dotyczące zagospodarowania przestrzeni publicznej. Ważne jednak, by angażowały one mieszkańców i miały realny wpływ na zmianę najbliższego otoczenia na lepsze. Do programu mogą przystąpić zarówno organizacje pozarządowe, jak również grupy nieformalne. W ten sposób organizatorzy – Tesco Polska przy wsparciu Fundacji Tesco Dzieciom - wychodzą naprzeciw podmiotom, które chcą wcielić w życie ciekawe inicjatywy skierowane do lokalnych społeczności.

Fundacja Tesco Dzieciom od 5 lat z sukcesem realizuje różnorodne programy grantowe. Bazując na naszym doświadczeniu postanowiliśmy zaangażować się w program „Decydujesz, pomagamy”, którego działania obejmą całą Polskę. „Razem możemy więcej”, dlatego jesteśmy przekonani, że we współpracy z Tesco będziemy mogli jeszcze lepiej wspierać społeczności lokalne i zgodnie z hasłem Fundacji „dziś dbać o lepsze jutro” – mówi Katarzyna Michalska-Miszczyk, Prezes Zarządu Fundacji Tesco Dzieciom, Partnera Strategicznego programu.

W I etapie programu, specjalna Komisja Grantowa wybierze 3 najlepsze projekty w każdym ze 160 okręgów – na tyle obszarów podzielona została Polska, aby w ten sposób stworzyć równe szanse dla organizacji zarówno z dużych, jak i małych miejscowości. Kryterium podziału było rozmieszczenie sklepów Tesco, ponieważ to tam będzie można głosować na najlepsze projekty. Już w maju we wszystkich sklepach sieci Tesco, tj. w ponad 300 miejscowościach w całej Polsce, odbędą się otwarte głosowania. To właśnie ich mieszkańcy zadecydują o tym, która organizacja z ich regionu otrzyma grant w wysokości 5 000 zł na realizację zgłoszonego działania. W sumie organizatorzy przekażą łącznie 800 000 zł dla 160 najlepszych projektów z całego kraju.

Więcej informacji o programie „Decydujesz, pomagamy” można znaleźć na stronie internetowej: www.tesco.pl/pomagamy oraz Twitterze: twitter.com/TescoMediaPL
PARTNERZY

Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Powiat Wrocławski
Powiat Wrocławski
Urząd Miasta Wrocław
Urząd Miasta Wrocław
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
KOK
KOK
Lokalna Grupa Działania
Lokalna Grupa Działania
WKU
WKU
KOSiR
KOSiR