19
kwiecień 2024, piątek
IMIENINY: Leona, Włodzimierza, Adolfa

TERAZ
bezchmurnie
DZIŚ
słabe opady deszczu
JUTRO
umiarkowane opady deszczu

GAZETA

Już jest! Nowe wydanie biuletynu samorządowego.

Gazeta kobierzyce - wydanie Marzec 2014
Pobierz
Zobacz archiwalne

Aktualności

Seniorzy z Gminy Kobierzyce

korzystają z opasek bezpieczeństwa. Urządzenia przypominają zegarek, ale są wyposażone w specjalny przycisk umożliwiający bezpośrednie połączenie z pomocą medyczną w przypadku zagrożenia zdrowia lub życia.


Opaski na odległość to nowoczesna metoda sprawowania opieki nad osobami starszymi, chorymi, po przebytych zabiegach medycznych, z niepełnosprawnościami, którzy czasowo lub na stałe wymagają wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. Niewielkie urządzenia to forma teleopieki, która w sytuacji zagrożenia pozwala na natychmiastowa reakcję.

„Opaski to urządzenia proste w obsłudze, wyposażone w przycisk bezpieczeństwa SOS, detektor upadku, czujnik zdjęcia opaski oraz lokalizator GPS. Posiadają także funkcje umożliwiające komunikowanie się z opiekunami w centrum obsługi oraz monitorujące podstawowe funkcje życiowe. W ten sposób osoba w każdej chwili może połączyć się z dyspozytorem telecentrum, który w zależności od sytuacji podejmie decyzję o sposobie udzielenia pomocy seniorowi. Może on np. udzielić wsparcia emocjonalnego przez telefon, poprosić kogoś z otoczenia o podjęcie interwencji lub wezwać pogotowie.” mówi Ludwika Teresa Oszczyk, dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, odpowiedzialnego za realizację programu.

Opaski zostały zakupione ze środków finansowych pochodzących z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 w ramach programu "Korpus Wsparcia Seniorów na 2022 rok". W Gminie Kobierzyce może z nich skorzystać trzydziestu seniorów. Program będzie realizowany do końca roku. Udział w nim jest całkowicie bezpłatny.

Izabela Tylewska-Smuda
PARTNERZY

Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Powiat Wrocławski
Powiat Wrocławski
Urząd Miasta Wrocław
Urząd Miasta Wrocław
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
KOK
KOK
Lokalna Grupa Działania
Lokalna Grupa Działania
WKU
WKU
KOSiR
KOSiR