20
czerwiec 2024, czwartek
IMIENINY: Diny, Bogny, Florentyny

TERAZ
zachmurzenie małe
18°
DZIŚ
zachmurzenie umiarkowane
22°
JUTRO
pochmurnie
32°

GAZETA

Już jest! Nowe wydanie biuletynu samorządowego.

Gazeta kobierzyce - wydanie Maj 2014
Pobierz
Zobacz archiwalne

Aktualności

Ogólnopolski Program Finansowania Służb Ratowniczych

dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych

Logotypy projektu

Ochotnicze Straże Pożarne w Pustkowie Wilczkowskim i Pustkowie Żurawskim otrzymały zawiadomienia o pozyskanym dofinansowaniu w ramach Programu Priorytetowego „Ogólnopolski program finansowania służb ratowniczych Część 2) Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych” .

OSP w Pustkowie Wilczkowskim otrzyma dotację na kwotę 17 676,75 zł. na realizację zadania pn. „Zakup sprzętu, wyposażenia, środków ochrony indywidualnej służących do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków zagrożeń na potrzeby Ochotniczej Straży Pożarnej w Pustkowie Wilczkowskim” za którą planuje kupić wyposażenie: węże tłoczne, detektor prądu przemiennego , radiotelefon przenośny, buty i ubrania strażackie. Wkład własny OSP to kwota 7 575,75 zł.

OSP w Pustkowie Żurawskim otrzyma dotacje na kwotę 19 043,18 zł. na realizację zadania pn. „Zakup wyposażenia, środków ochrony indywidualnej służących do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków zagrożeń na potrzeby Ochotniczej Straży Pożarnej w Pustkowie Żurawskim” za którą planuje kupić buty i ubrania strażackie. Wkład własny OSP to kwota 8 161,36 zł.

Obecnie obie jednostki OSP są na etapie zawierania umów o dotację z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Dofinansowanie udało się pozyskać dzięki współpracy OSP w Pustkowie Wilczkowskim, OSP w Pustkowie Żurawskim i pracowników Urzędu Gminy Kobierzyce.

Link do strony WFOŚiGW we Wrocławiu: www.wfosigw.wroclaw.pl
PARTNERZY

Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Powiat Wrocławski
Powiat Wrocławski
Urząd Miasta Wrocław
Urząd Miasta Wrocław
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
KOK
KOK
Lokalna Grupa Działania
Lokalna Grupa Działania
WKU
WKU
KOSiR
KOSiR