Pobierz
Zobacz archiwalne

Aktualności

Mistrzostwa Europy w Karate

W dniach 13 - 14 listopada w Rumuńskim mieście Oradea odbyły się Mistrzostwa Europy Karate Shinkyokushin Kadetów, Juniorów i Młodzieżowców U20. Kwalifikacje i udział w nich otrzymało siedmiu zawodników sekcji karate KOSiR Kobierzyce reprezentując zarówno Gminę Kobierzyce jak i też Polskę .

Turniej okazał się wielkim sukcesem wszystkich zawodników. W pierwszym dniu startowali kadeci U16: Martyna Sidorenko (kat. -60 kg) oraz Lidia Zdanowicz (kat. -65 kg) które dotarły do ćwierćfinału. Natomiast Marysia Warmuła (-50kg) zdobyła srebrny medal osiągając vice-mistrzostwo Europy.

W drugim dniu startowali Juniorzy i Młodzieżowcy. Natalia Karwacka junior (-50kg) zdobyła brązowy medal zajmując trzecie miejsce. Młodzieżowcy Piotr Korłub (-65kg) oraz Jakub Flis (-70kg) doszli do ćwierćfinałów. Natomiast Oliwia Kurzątkowska (-55kg) została Mistrzem Europy.

Wielkie brawa dla wszystkich zawodników oraz trenera, życzymy dalszych sukcesów.