02
marzec 2024, sobota
IMIENINY: Heleny, Radosława

TERAZ
zachmurzenie małe
13°
DZIŚ
zachmurzenie małe
13°
JUTRO
zachmurzenie duże
13°

GAZETA

Już jest! Nowe wydanie biuletynu samorządowego.

Gazeta kobierzyce - wydanie Styczeń 2014
Pobierz
Zobacz archiwalne

Aktualności

Dodatkowe Środki na Wdrażanie

Lokalnej Strategii Rozwoju

 

Stowarzyszenie Lider A4 niebawem zaprosi Państwa do konsultacji zmian w naszej Lokalnej Strategii Rozwoju, a wszystko to za sprawą możliwości pozyskania dodatkowych środków. W naszym przypadku będzie to kwota około 2 milionów złotych, które przede wszystkim przeznaczone będą na wsparcie rozwoju naszych przedsiębiorców, także osób, które chciałyby uruchomić swój własny biznes. Mamy nadzieję , że procedura pozyskiwania dodatkowych środków sfinalizuje się jeszcze w tym roku i w roku 2022 będziemy mogli ogłosić nabory wniosków o przyznanie pomocy.

Tegoroczny nabór na dofinansowanie operacji w zakresie rozwoju działalności gospodarczej został zakończony. Cieszył się dużą popularnością, wpłynęły wnioski na łączną kwotę dofinansowania ponad 4 miliony zł. Aktualnie wnioski o przyznanie pomocy są już procedowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego w celu podpisania umów przyznania pomocy. Szczęśliwców, którzy znaleźli się w limicie dostępnych środków jest ok. trzynastu uwzględniając fakt, że limit dostępnych środków w PLN zwiększy się ze względu na aktualny kurs euro do złotego.

Ruszają także projekty grantowe z edycji 2020. To siedem projektów obejmujących łącznie aż 34 granty. Grantobiorcy, dzięki otrzymanemu wsparciu, zrealizują szereg różnorodnych działań na rzecz społeczności lokalnych. Będą to min. nasadzenia zieleni, wydarzenia kulturalne i szkoleniowe nowa infrastruktura aktywności kulturalnej i rekreacyjnej lub jej doposażenie. Pierwsza umowa na realizację projektu grantowego pt. „Rozwijamy infrastrukturę aktywności kulturalnej na obszarze LIDER A4” jest już podpisana, wkrótce następne.

Zespół LIDER A4
PARTNERZY

Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Powiat Wrocławski
Powiat Wrocławski
Urząd Miasta Wrocław
Urząd Miasta Wrocław
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
KOK
KOK
Lokalna Grupa Działania
Lokalna Grupa Działania
WKU
WKU
KOSiR
KOSiR