31
marzec 2023, piątek
IMIENINY: Beniamina, Gwidona, Balbiny

TERAZ
słabe opady deszczu
13°
DZIŚ
słabe opady deszczu
11°
JUTRO
słabe opady deszczu

GAZETA

Już jest! Nowe wydanie biuletynu samorządowego.

Gazeta kobierzyce - wydanie Luty 2014
Pobierz
Zobacz archiwalne

Aktualności

Caritas Archidiecezji Wrocławskiej

„Powinno się być dobrym jak chleb, powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny” – św. Brat Albert


W roku św. Brata Alberta, patrona ubogich i bezdomnych Szkolne Koło Caritas ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Odkrywców i Podróżników włączyło się w akcje organizowane przez Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

W listopadzie tego roku wraz z uczniami naszej szkoły zbieraliśmy plecaki i kosmetyki dla bezdomnych z diecezji Wrocławskiej. Zebraliśmy około 50 plecaków i dwa kartony kosmetyków pierwszej potrzeby (mydło, szczoteczki, pasty, szampony itp.).

29 listopada wraz z członkami koła włączyliśmy się czynnie do pracy nad akcją „Tak pomagam”, która ma na celu pozyskanie żywności suchej, z długim terminem przydatności, która zostanie rozdysponowana na paczki świąteczne dla osób potrzebujących. Nie zawitaliśmy jednak w Seminarium Duchownym zbierać żywność ale składać kartonowe pudełka, do których już inni wolontariusze będą pakować żywność. W sumie pomogliśmy złożyć 1050 kartonowych pudełek w 3 godziny.

W naszej szkole i parafii Kobierzyce co roku również organizujemy zbiórkę żywności. Dzięki ofiarności ludzi dobrej woli, którzy nie są obojętni wobec potrzebujących, udaje nam się wydać około 20 paczek dla dzieci i ich rodzin z naszej szkoły.

Zachęcamy do podzielenia się żywnością, dary można składać w naszej szkole od 4 do 15 grudnia. W holu szkoły na parterze. Zbieramy ryże, kasze, olej, makarony, mąkę, sól, cukier, słodycze, kawę, herbatę i inne produkty o długim terminie przydatności.

Justyna Pacholik i Daria Smoła - opiekunki Szkolnego Koła Caritas
PARTNERZY

Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Powiat Wrocławski
Powiat Wrocławski
Urząd Miasta Wrocław
Urząd Miasta Wrocław
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
KOK
KOK
Lokalna Grupa Działania
Lokalna Grupa Działania
WKU
WKU
KOSiR
KOSiR