03
marzec 2024, niedziela
IMIENINY: Maryny, Tycjana, Kunegundy

TERAZ
bezchmurnie
11°
DZIŚ
bezchmurnie
11°
JUTRO
słabe opady deszczu
10°

GAZETA

Już jest! Nowe wydanie biuletynu samorządowego.

Gazeta kobierzyce - wydanie Styczeń 2014
Pobierz
Zobacz archiwalne

Aktualności

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

w Pustkowie Żurawskim


29 stycznia 2023r. odbył się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Pustkowie Żurawskim. Hasło tegorocznej zbiórki brzmiało „Chcemy wygrać z sepsą! Finał dla wszystkich – małych i dużych”. Nieprzerwalnie od wielu lat pustkowski Sztab organizuje kolejne finały. W tym roku grupa wolontariuszy składająca się z uczniów ze szkół w Pustkowie Żurawskim, Kobierzycach i Pustkowie Wilczkowskim dzielnie kwestowała na terenie naszej gminy. W tym roku została zorganizowana również impreza towarzysząca podczas, której zaprezentowali się „mali artyści” z naszej szkoły oraz odbyły się bardzo emocjonujące licytacje orkiestrowych gadżetów i ręcznie wykonanych maskotek przez p. Marię Świerczyńską (najwyższa kwota jaka padła za Kłapouchego to 600zł) . Wszystkich rozgrzała przepyszna gorąca grochówka przygotowana przez druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pustkowie Żurawskim. W „orkiestrowej kawiarence” można było zakupić domowe wypieki przygotowane przez rodziców naszych uczniów.

Po dokładnym przeliczeniu wszystkich puszek i podsumowaniu całej kwesty wraz z e-skarbonką internetową udało nam się zebrać 25.711,50 zł.

Składamy serdeczne podziękowania z pomoc przy organizacji 31. Finału wolontariuszom i ich opiekunom, uczniom i rodzicom naszej szkoły za przygotowanie słodkiego poczęstunku, Magdalenie Sondej, Monice Sankowskiej, Ochotniczej Straży Pożarnej w Pustkowie Żurawskim za grochówkę i zabezpieczenie finału, Zarządowi i pracownikom Banku Spółdzielczego w Kobierzycach, darczyńcom, którzy przekazali przedmioty na licytację, nauczycielom i pracownikom Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pustkowie Żurawskim.

Krzysztof Pilc
PARTNERZY

Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Dolnośląski Urząd Marszałkowski
Powiat Wrocławski
Powiat Wrocławski
Urząd Miasta Wrocław
Urząd Miasta Wrocław
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
KOK
KOK
Lokalna Grupa Działania
Lokalna Grupa Działania
WKU
WKU
KOSiR
KOSiR