Uruchomienie sezonowej "rowerowej" linii 862R

Kobierzyce - Wrocław
Szanowni Państwo

z dniem 01.05.2018 r. została uruchomiona sezonowa linia 862R. Linia ta kursuje tylko i wyłącznie w dni wolne, tj. soboty, niedziele i święta od 01.05.2018 do 30.09.2018. Na linii 862R kursują autobusy z przyczepkami umożliwiającymi przewóz rowerów.

Załadunek rowerów odbywa się tylko i wyłącznie na przystankach:

Rozkłady dostępne są na stronie przewoźnika Bus Marco Polo Wratislavia 1992 http://www.marcopolo.pl/kobierzyce.html oraz na przystankach. Przystanki, na których możliwy jest załadunek rowerów zostały oznaczone na rozkładach. Oferta linii 862R jest dedykowana przede wszystkim osobom, które pragną aktywnie spędzać wolny czas, w tym na rowerach. Pozwoli ona na przemieszczenie się z jednośladami na większą odległość, a tym samym na odwiedzenie nowych miejsc, także rodzinom z małymi dziećmi. Z linii tej będą mogli oczywiście korzystać również inni pasażerowie na ogólnych zasadach - autobusy pojadą na zmodyfikowanej i skróconej trasie linii 862 i zatrzymają się na wielu przystankach. Jednak z przyczyn technicznych i czasu jaki wymagany jest do załadunku i rozładunku rowerów, został on ograniczony do wskazanych wyżej miejsc. Na pozostałych przystankach będzie możliwe wsiadanie i wysiadanie tylko dla podróżnych bez rowerów. Uwzględniając zakładane potrzeby turystyczne autobusy jadą z dworca w Kobierzycach do dworca we Wrocławiu przez Ślęzę, Partynice i z powrotem. Zakładamy, że wraz z rozwojem tras rowerowych oraz coraz większą popularyzacją turystyki nowa linia autobusowa zyska Państwa uznanie. Liczymy, że istotnym elementem wpływającym na jej popularność będzie planowane na jesień otwarcie trasy rowerowej Kobierzyce - Wrocław, co umożliwi mniej zaawansowanym rowerzystom pokonanie odcinka w jedną stronę rowerem, a w drugą autobusem.

Dla mieszkańców północnej części ułatwiony będzie dostęp do wytyczonej w terenie trasy "Rowerem przez historię", która rozpoczyna się i kończy przy Pałacu w Kobierzycach a prowadzi przez miejscowości południa gminy.Także mieszkańcy Wrocławia będą mogli łatwiej odwiedzić nasz teren, co może przyczynić się do rozwoju turystyki a wraz z nią np. do korzystania z oferowanych na naszym terenie usług. Z kolei w drugą stronę mieszkańcy południa gminy mogą dojechać mniej uczęszczanymi drogami do dworca autobusowego w Kobierzycach i stamtąd dostać się na północ gminy lub Wrocławia, planując np. wycieczkę po tym mieście, bądź nawet skorzystać z dalszego przewozu rowerów pociągiem z wrocławskiego dworca. Prosimy o wszelkie konstruktywne uwagi, także te krytyczne, ponieważ jest to pierwsza tego typu inicjatywa w naszym rejonie i może wymagać korekt w dostosowaniu do zgłaszanych potrzeb. Będziemy na bieżąco monitorować kursowanie linii i potrzeby pasażerów.

Odjazdy z Kobierzyc godz.: 8.00, 10.30, 13.00, 15.30 Odjazdy z Wrocławia, godz.: 9.15, 11.45, 14.15, 16.45
Autobus kursuje w soboty, niedziele i święta, najbliższe dni kursowania jeszcze podczas weekendu majowego to 3 maja, 5 maja i 6 maja.

Zachęcamy do korzystania z nowego środka transportu.