Pomoc Ma Moc

ponad 14,5 tysiąca euro dla ukraińskich uchodźców w Gminie Kobierzyce przekazała gmina partnerska Raesfeld oraz Fundacja Raesfeld-Erle-Homer


„Nasze serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich darczyńców” – mówią burmistrz Martin Tesing oraz Heiko Gudel i Thomas Schulte-Terhart z funduszu lokalnego. „Cieszymy się, że tak wiele osób z Raesfeld wspiera uchodźców w Kobierzycach i chce zapewnić bardziej humanitarne warunki życia. Sytuacja w terenie pozostaje trudna”

Pieniądze wsparły zorganizowaną przez Fundację Polskiedzieci.org zbiórkę na portalu Zrzutka.pl. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na bony pomocowe dla ukraińskich uchodźców. Bony będzie można zrealizować w aptekach, sklepach spożywczo-przemysłowych i odzieżowych.

Od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę Gmina Kobierzyce udzieliła pomocy, wyżywienia i schronienia w obiektach gminnych ponad 300 uchodźcom. Ponad 1600 uchodźców znalazło zakwaterowanie w domach prywatnych.

„Gmina Kobierzyce przez cały czas aktywnie wspiera rynek pracy dla obywateli Ukrainy i ściśle współpracuje z Powiatowym Urzędem Pracy oraz pracodawcami. W Kobierzycach działa również Punkt Zbierania i Wydawania Pomocy Rzeczowej dla Uchodźców który przekazał około 50 ton darów. Jednak wojna w Ukrainie wciąż trwa i uchodźcy nadal potrzebują naszego wsparcia” – mówi Ryszard Pacholik Wójt Gminy Kobierzyce

Zbiórka na pomoc dla uchodźców z Ukrainy trwa do 15-ego września. Punkty zbiórki bezpośredniej będą dostępne podczas organizowanych 28-ego sierpnia Dożynek Gminnych w Kobierzycach. Indywidualny numer konta zrzutki 65 1750 1312 6886 5414 9835 6993 z dopiskiem „Dla Uchodźców z Gminy Kobierzyce”.

https://zrzutka.pl/u4hv2g