Czytamy dzieciom

W ramach akcji „Cały Wrocław – Całe Bielany czytają dzieciom”


Bielanach Wrocławskich raz w miesiącu gościł w bibliotece na tzw. czytelniczych środach i czwartkach rodziców, wolontariuszy i nauczycieli, którzy czytali uczniom z klas „0” i „I” wybrane pozycje literatury dziecięcej. Przez cały rok czytane były przygody Mrówki Andy – historia przyjaźni chłopca i mrówki Geralda D. O’Nan. Dzieci poznały różne opowiadania np. "Andy w niebezpieczeństwie", "Przygoda w cyrku", "Zaginione nuty", "Katastrofa na basenie".

Elżbieta Regulska Przewodnicząca Rady oraz Piotr Kopeć z-ca Wójta Gminy Kobierzyce 11 maja (środa) i 12 maja (czwartek) spotkali się z dziećmi i przeczytali im fragmenty książek. Przewodnicząca Rady przeczytała dzieciom fragment książki „Lotta z ulicy Awanturników” A. Lindgren, a z-ca Wójta „Emil ze Smalandii” tej samej autorki. Dzieci słuchały z dużym zainteresowaniem. Na to spotkanie uczniowie przygotowali ciekawy program artystyczny. Każda z klas zaśpiewała piosenkę pochodzącą z filmu „Akademia Pana Kleksa”. Mali czytelnicy wzięli również udział w konkursie zagadek związanym ze znajomością bajek i baśni.

Umiejętność czytania i częstego obcowania z książką wyposaża dzieci na przyszłość w wiele praktycznych cech i umiejętności, dlatego też warto organizować takie akcje. Już dziś zaplanowano kontynuację akcji „Cały Wrocław - Całe Bielany czytają dzieciom” w przyszłym roku.

Maria Okraszewska